Sukcesy naszych uczniów w konkursie historycznym

Laureaci konkursu z dyplomami

18 marca w Szkole Podstawowej w Borowej odbyła się gala finałowa IV edycji Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy Historycznej „Żołnierze Wyklęci – Niezłomni Bohaterowie”.

Do rywalizacji przystąpiło 43 uczniów z 13 szkół. Nasi reprezentanci, biorący udział w konkursie, kolejny raz spisali się znakomicie. Tytuł laureata konkursu osiągnął Przemysław Warchał z klasy VIII d za zajęcie drugiego miejsca w kategorii praca multimedialna (tytuł pracy: Józef Franczak „Laluś” - ostatni żołnierz niepodległej Polski). W tej samej kategorii wyróżniona została Michalina Kucharska z klasy VIII d za pracę Mjr Hieronim Dekutowski „Zapora”.

Konkurs odbył się pod patronatem: Posła na Sejm RP, Starosty Powiatowego w Puławach, Wójta Gminy Puławy, Instytutu Pamięci Narodowej (Oddział w Lublinie) i Grupy Azoty Puławy. Uczestnicy konkursu otrzymali cenne nagrody ufundowane przez w/w instytucje. Wręczane one były przez licznie przybyłych gości. Organizacja wydarzenia stała na najwyższym poziomie. Wręczenie nagród laureatom poprzedziła niecodzienna lekcja historii – „Inka.  Zachowałam się jak trzeba” przygotowana przez nauczyciela historii Jarosława Chmielewskiego i uczniów ze Szkoły Podstawowej w Borowej.

Gratulujemy sukcesów naszym uczniom!