Wyjazd uczniów do szkoły partnerskiej w Belgii w programie Erasmus+

Wyjazd uczniów do szkoły partnerskiej w Belgii w programie Erasmus+

W dniach od 21-27 kwietnia pięć uczennic pod opieką p. Sylwii Kapłon i p. Beaty Strzałkowskiej wzięło udział w mobilności edukacyjnej w programie Erasmus+ w Belgii. W spotkaniu w szkole partnerskiej Jan-van-Ruusbroeckollege uczestniczyli uczniowie z Polski, Niemiec i Belgii. Uczestnicy spotkania w grupach międzynarodowych pracowali nad zadaniem ,,zrównoważony rozwój’’, brali udział w eksperymencie naukowym oraz przygotowali tematyczną prezentację.

Uczestniczyliśmy również w wycieczcie kulturoznawczej do Gandawy, która zgodnie z wytycznymi przewodniego tematu odbyła się środkami komunikacji: tramwaj, metro, pociąg. Braliśmy udział w warsztatach w Muzeum Uniwersyteckim oraz zwiedzaliśmy zamek Gravensteen. Ponadto zwiedzaliśmy Brukselę: Atomium, centrum miasta, Parlament Europejski, dzielnicę Matonge. Ciekawą formą poznawania i integracji były warsztaty kulinarne w CC Strombeek, gdzie odbyło się wspólne gotowanie: nasze uczennice przygotowały naleśniki z serem, niemieccy uczniowie Kartoffelpuffer, a Belgowie ciasto czekoladowe. Pobyt w belgijskiej szkole zakończył się wycieczką rowerową do gospodarstwa ekologicznego, gdzie zostaliśmy poczęstowani świeżym mlekiem ,,prosto od krowy’’, wysłuchaliśmy pogadanki o pracy na farmie, wzięliśmy udział w ewaluacyjnej ,,zgadywance’’. Na zakończenie uczennice zaprezentowały podsumowującą tydzień mobilności prezentację oraz otrzymały certyfikaty. To był interesujący tydzień, mogłyśmy lepiej poznać belgijską szkołę, belgijską kulturę, zawiązać przyjaźnie.

Logo szkoły   Szkoła Podstawowa nr 3

  im. Jana Brzechwy w Puławach

Powrót na początek strony