Sukces naszych uczniów w konkursie „Ocalić od zapomnienia”

W dniu 23 maja w Lublinie w siedzibie Instytutu Pamięci Narodowej odbyła się gala wręczenia nagród dla laureatów i wyróżnionych w X edycji Wojewódzkiego Konkursu „Ocalić od zapomnienia… Mój Bohater Państwa Podziemnego 1939 – 1956” zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 24 w Lublinie.

Na konkurs wpłynęło ponad 80 prac z całego województwa. Laureatem w kategorii multimedialnej został ogłoszony uczeń naszej szkoły – Przemysław Warchał z klasy VIII d. Dyplom za III miejsce i nagrody otrzymał m.in. z rąk dyrektora Instytutu Pamięci Narodowej (Oddział w Lublinie) Roberta Derewendy. W kategorii plastycznej wyróżniona została nasza uczennica Zuzanna Janiczek z klasy VIII d. Jej pracę można oglądać w holu IPN na specjalnie przygotowanej wystawie.

Warto dodać, że konkurs był zorganizowany pod patronatem Wojewody Lubelskiego, Prezydenta Miasta Lublin, Instytutu Pamięci Narodowej, Lubelskiego Kuratora Oświaty, Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Lublinie oraz Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.

Przemkowi i Zuzi gratulujemy sukcesu!