Pracowity tydzień naszych lekkoatletów

3 maja odbyły się w Puławach ogólnopolskie Biegi o "Błękitną Wstęgę Wisły".

Tradycyjnie miłośnicy biegania uczcili narodowe święto na sportowo. Jak zwykle na starcie nie zabrakło uczniów i pracowników z Trójki. Naszą szkołę reprezentowali: Karina Figura (3 miejsce), Matylda Kwiatek (5 miejsce), Wiktoria Szydłowska, Dominika Kwiatek, Weronika Jaśkiewicz, Dominika Micińska, Maja Muszyńska, Weronika Drążyk, Ola Muszyńska, Paula Kaniewska, Igor Celej (2 miejsce), Maciej Sadurski, Eryk Jasik, Kacper Wydra, Zofia Spiżewska, Nadia Czarnas, Wiktor Jasik, Hubert Goral, Lucyna Janicka, Dominika Figura, Antoni Bartoszek, Julia Pałka. W biegu masowym na 5km wystartował pan Marcin Mitruczuk. Zespołowo nasza szkoła została sklasyfikowana na 3 (dziewczęta) i na 4 (chłopcy) miejscu.

10 maja w Aleksandrowie Łódzkim odbyły się ogólnopolskie finały w biegach przełajowych, gdzie prawo startu mieli medaliści mistrzostw województwa. Nasza reprezentacja występująca w składzie: Wiktor Szymański, Mikołaj Włodek, Maciej Sońta, Kacper Wydra, Aleksy Litaszeńko, Dawid Pruchniak wywalczyła 12 miejsce.

13 maja na stadionie miejskim w Puławach odbyły się mistrzostwa powiatu w trójboju LA dzieci. Nasze lekkoatletki: Matylda Kwiatek (4 miejsce indywidualnie), Karina Figura, Zuzanna Solipiwko, Weronika Miszczak, Wiktoria Tupaj, Maja Tomasiak zajęły 4 miejsce, a chłopcy w składzie: Igor Celej, Damian Urbanek, Julian Rzeźnik, Kryspin Wydra stanęli na najniższym stopniu podium.