Odznaka Szkoły eTwinning

eTwinningschool - logo

Z ogromną radością przyjęliśmy wiadomość, która niedawno do nas dotarła; naszej szkole została przyznana Odznaka Szkoły eTwinning na rok szk. 2023/24. Jest nam niezwykle miło poinformować, że jesteśmy jedną z 78 placówek w całej Polsce i jedną z dwóch szkół w Puławach odznaczonych tym wyróżnieniem.

Czym jest eTwinning?
eTwinning to społeczność szkół, uczniów i nauczycieli współpracujących ze sobą w zakresie realizacji wspólnych projektów edukacyjnych za pośrednictwem mediów elektronicznych.
Odznaki eTwinning
Projekty wyróżniające się wysoką jakością na etapie ich opracowania, realizacji i uzyskanych rezultatów są nagradzane Narodowymi Odznakami Jakości.
Następnie, projekty, które zostały najwyżej ocenione przez Krajowe Biura Programu eTwinning kwalifikują się do Europejskiej Odznaki Jakości eTwinning. Uzyskanie Europejskiej Odznaki eTwinning to wyraz najwyższego uznania dla pracy uczniów i nauczycieli na poziomie międzynarodowym.
eTwinning w SP3 - osiągnięcia
Realizacja międzynarodowych projektów edukacyjnych w programie eTwinning to znak rozpoznawczy SP3, a tradycja ich realizacji sięga roku 2005.
Nasza praca została już kilkakrotnie doceniona przez ekspertów oceniających jakość realizowanych projektów zarówno przez Krajowe Biura Programu eTwinning.
Projekt “Stay 3E” realizowany w latach 2016-2018 został odznaczony 4 Narodowymi Odznakami Jakości przez Narodowe Biura eTwinning w Polsce, Hiszpanii, Francji i Grecji oraz Europejską Odznaką eTwinning.
W roku szk. 2021/22 obecne klasy 2a i 3b realizowały 2 projekty eTwinning:
1. ‘GiveMe5’ - międzynarodowy projekt językowo-kulturowy we współpracy ze szkołami z Hiszpanii, Portugalii, Grecji oraz Francji.
2.” Jeśli nie Ziemia, to co? - ogólnopolski projekt interdyscyplinarny we współpracy z 13 szkołami z całej Polski.
Oba projekty uzyskały Narodową Odznakę Jakości eTwinning.
Odznaka Szkoły eTwinning na rok szk. 2023/24
W tym roku szkolnym mając na uwadze znaczne osiągnięcia naszej szkoły w realizacji projektów eTwinning złożyliśmy wniosek o Odznakę Szkoły eTwinning. Nagrodzone tą odznaką placówki to pionierzy i liderzy w takich dziedzinach jak:
- Praktyka cyfrowa
- Praktyka w zakresie eBezpieczeństwa
- Twórcze i innowacyjne podejścia do nauczania
- Promowanie ustawicznego rozwoju zawodowego kadry
- Promowanie praktyk uczenia się opartych na współpracy wśród nauczycieli i uczniów.
Przyznana SP3 Odznaka Szkoły eTwinning to wielkie wyróżnienie za zaangażowanie uczniów i nauczycieli we współpracę z innymi szkołami z Polski i Europy. Jest to także zobowiązanie szkoły do pełnienia misji Szkoły eTwinning:
- Szkoły eTwinning angażują się we wpółdzielone przywództwo,
- Szkoły eTwinning są silnie zaangażowanie we współpracę, dzielenie się doświadczeniami i pracę zespołową,
- Uczniowie Szkół eTwinning działają na rzecz zmian,
- Szkoły eTwinning Schools są wzorem dla innych szkół,
- Szkoły eTwinning są instytucjami edukacyjnymi sprzyjającymi włączaniu społecznemu i innowacjom.