Otrzymaliśmy dotację z NPRCz 2.0 na lata 2021- 2025

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice i Nauczyciele!

Miło nam poinformować, że nasza szkoła uzyskała dotację celową w wysokości 15 000 zł na zakup nowości wydawniczych i realizację działań promujących czytelnictwo w ramach Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025”.
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa jest uchwalonym przez Radę Ministrów programem wieloletnim w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego, stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy.
Zwracamy się z serdeczną prośbą do Uczniów, Rodziców i Nauczycieli o przedstawianie propozycji tytułów książek, które warto zakupić do biblioteki szkolnej. Mogą to być np.: lektury, fantastyka, powieści obyczajowe i wszystkie inne, które są Państwa zdaniem godne polecenia. Zapraszamy do wspólnego tworzenia listy książek, które wzbogacą zbiory naszej biblioteki. Zależy nam, aby zakupione książki uwzględniały potrzeby i gusta jak najszerszego grona naszych czytelników.
Swoje propozycje tytułów książek można przekazywać elektronicznie, telefonicznie, listownie lub bezpośrednio do nauczycieli bibliotekarzy. Na propozycje czekamy do 7 czerwca 2023 roku.
Nauczyciele Biblioteki SP3