XII Forum KMO - Międzynarodowy Festiwal Nauki

XII_Forum.jpg

Centrum Nauki Kopernik

24-25 listopada w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odbyło się XII Forum Opiekunów Klubów Młodych Odkrywców. W tych dniach nauczyciele z całej Polski i zagranicy: Armenii, Gruzji, Rumunii, Ukrainy, Etiopii uczestniczyli w wykładach, warsztatach, panelach dyskusyjnych, dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem. Odbył się również międzynarodowy Festiwal KMO.  Województwo lubelskie reprezentowała również Szkoła Podstawowa nr 3 w Puławach. Jako opiekun naszego szkolnego Klubu Młodych Odkrywców „Niutonki” miałam przyjemność przedstawić eksperymenty i prace konstruktorskie wykonane przez uczniów SP 3 z tematyki elektromagnetyzmu. Stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem.  Było mnóstwo pytań dotyczących zasady działania wystawionych modeli i eksperymentów. To wyjątkowe wydarzenie podkreśla dynamiczny charakter społeczności KMO, która nie tylko się uczy, ale również aktywnie dzieli się wiedzą i pasją, tworząc wspólnie przestrzeń do inspirującej edukacji. Możemy być dumni, że w tej społeczności nie zabrakło uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Puławach.

Urszula Zdrodowska