Brązowy medal naszych koszykarzy

Drużyna koszykówki chłopców - brązowi medaliści mistrzostw województwa

6 marca 2024r. w przepięknych obiektach sportowych SP 9 i IV LO w Białej Podlaskiej odbył się finał wojewódzki Igrzysk Dzieci w piłce koszykowej chłopców.

W zawodach wystartowało sześć (wyłonionych w drodze trzystopniowych eliminacji) szkół z całego województwa. W wyniku losowania, uczestników podzielono na dwie grupy eliminacyjne. Rywalami naszych koszykarzy zostały SP 52 Lublin oraz SP 3 Kraśnik.
W fazie grupowej nasi koszykarze po wygranej z kolegami z Lublina i porażce z Kraśnikiem zostali sklasyfikowani na 2 miejscu, dającym prawo gry o trzecie miejsce w całym turnieju.
W meczu o brązowe medale Mistrzostw Województwa sportowcy z Trójki spotkali się z SP 7 Świdnik. Po bardzo dramatycznym i zaciętym do ostatnich sekund spotkaniu lepsi o 1 punkt (21-20) okazali się nasi sportowcy.
Autorami sukcesu są: David Sujka, Szymon Brzyski, Igor Celej, Szymon Tomasik, Maciej Sadurski, Kryspin Wydra, Julian Rzeźnik, Krystian Nabrzycki, Mateusz Goral, Szymon Molenda, Konrad Chrzanowski, Wiktor Tchórzewski.
W całym cyklu naszą szkołę reprezentowali także: Jakub Koniarz, Jakub Jaskulski i Franciszek Rzeźnik.
Gratulujemy!!!

Logo szkoły   Szkoła Podstawowa nr 3

  im. Jana Brzechwy w Puławach

Powrót na początek strony