Wyjazd uczniów do szkoły partnerskiej z Niemiec

381035663_687350366273139_8543160895861556507_n.jpg

Wyjazd uczniów do szkoły partnerskiej z Niemiec w programie Erasmus+, 18-22 września 2023 r.

W dniach 18-22 września 6 uczennic z klas 7-8 pod opieką p. Mai Włodarczyk oraz p. Sylwii Kapłon, wzięło udział w mobilności edukacyjnej w programie Erasmus+. W spotkaniu  w szkole partnerskiej StädtischesGymnasium w Barntrup uczestniczyli uczniowie z Polski, Słowacji i Niemiec.

Szkoła z Niemiec przygotowała dla uczestników bogaty program, w ramach którego odbyły się m.in. warsztaty w Centrum Innowacji w Wendlinghausen nt. odnawialnych źródeł energii i racjonalnego ich wykorzystania, warsztaty z zastosowania druku 3D w edukacji, a także wycieczki kulturoznawcze do miejscowości Detmold oraz Lemgo.  Wizyta w parku linowym w Detmold okazała się znakomitą okazją do nawiązania bliższych relacji  pomiędzy uczestnikami oraz doskonalenia umiejętności współdziałania w grupach międzynarodowych.

Program wizyty był wprowadzeniem do nowego projektu edukacyjnego na rok szk. 2023/34 pt. ‘BeTeens!  A sustainablebridgebeT(w)een the past and the future’, którego realizacja odbywać się będzie na platformie eTwinning oraz podczas międzynarodowych spotkań w szkołach partnerskich.

Jednym z punktów programu był także konkurs na logo projektu ‘BeTeens!’. Idea budowania mostów zamiast murów pomiędzy narodami, w szczególności przez młode pokolenie, znalazła swoje odzwierciedlenie w zwycięskim logo oraz w symbolicznych mostach wykonanych przez uczniów przy pomocy długopisów 3D. Emocje towarzyszące uczniom podczas pożegnania,  nowo nawiązane znajomości, a nawet przyjaźnie to wartość dodana mobilności grupowych realizowanych w programie Erasmus+.