VII Ogólnopolski Konkurs Wielka Liga Czytelników

Logo_WLC_Biale.jpg

Nasza szkoła po raz pierwszy uczestniczy w VII Ogólnopolskim Konkursie – Wielka Liga Czytelników.

Wielka Liga Czytelników  to projekt czytelniczy skierowany do uczniów klas 1-8 szkół podstawowych, który wpisuje się w realizację podstawy programowej oraz kierunków polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2023/2024. Konkurs jest organizowany w trzech kategoriach:

1. Klasy 1-3
  2. Klasy 4-6
  3. Klasy 7-8

Główne cele konkursu to promocja czytelnictwa, wzmacnianie wychowawczej roli rodziny, integracja międzypokoleniowa poprzez wspólne czytanie literatury oraz kształtowanie właściwych postaw społecznych poprzez promowanie postawy zdrowej rywalizacji i współpracy w grupie.

Zadaniem uczniów pierwszego etapu konkursu jest przeczytanie  5 książek z listy ogłoszonej w naszej szkole i rozwiązanie  5 testów. Do ich zaliczenia konieczne jest zdobycie minimum 80% punktów. Oczywiście jeśli się nie uda można wybrać inną książkę. Można też zdobyć  dodatkowe punkty za napisanie recenzji lub wykonanie pracy plastycznej do konkursowej książki.

W kolejnym etapie konkursu – teście półfinałowym, wezmą udział wyłącznie ci uczestnicy konkursu, którzy przeczytają i pozytywnie zaliczą testy z co najmniej pięciu książek. Test półfinałowy odbędzie się 14 marca 2024 r. w szkole, bez dostępu do konkursowej lektury. Po przeprowadzeniu testu półfinałowego wyłonionych do etapu ogólnopolskiego zostanie po trzech zawodników z każdej kategorii.

Wszystkim chętnym uczniom życzymy powodzenia i mamy nadzieję na finał ogólnopolski!