Szkolne konkursy czytelnicze

Projekt bez nazwy.jpg

W roku szkolnym 2023/24, w Szkole Podstawowej nr 3 organizowane są dwa konkursy czytelnicze skierowane do uczniów klas II – VIII.

1. Konkurs „Najlepszy Czytelnik”

W konkursie biorą udział chętni uczniowie, zaś tytuł „Najlepszego Czytelnika” zostanie przyznany uczniom, którzy w trakcie trwania konkursu wypożyczą i przeczytają największą ilość książek.

Czas trwania konkursu: 15 września – 31 maja 2024 r.

1. Konkurs „Najbardziej rozczytana klasa”

W konkursie biorą udział całe zespoły klasowe (tj. wszyscy chętni uczniowie z danej klasy), zaś tytuł „Najbardziej rozczytanej klasy” zostanie przyznany tej klasie, której uczniowie, w czasie trwania konkursu, wypożyczą i przeczytają największą ilość książek.

Czas trwania konkursu: 15 września 2023 r. – 25 stycznia 2024 r.

Konkursy mają na celu zachęcić oraz zmobilizować dzieci i młodzież do regularnego czytania, kształtować ich wrażliwość moralną i estetyczną poprzez kontakt z literaturą, podnieść kulturę czytelniczą, zintegrować zespoły klasowe, a także przyczynić się do budowania przyjaznej relacji na płaszczyźnie biblioteka – czytelnik.

Nauczyciel bibliotekarz może sprawdzać znajomość treści zwracanych książek w celu upewnienia się, czy uczniowie przeczytali wypożyczone pozycje.

Wyniki konkursu „Najbardziej rozczytana klasa” zostaną podane w lutym 2024 r., zaś konkursu „Najlepszy Czytelnik” – w czerwcu 2024 r.