Święto patrona szkoły “Brzechwolandia”

20231121_110744 (Kopiowanie).jpg

Listopad, choć szary i ponury, może trysnąć paletą barw i rozpromienić się dziecięcym śpiewem. Tak też się stało we wtorek, 21 dnia tego miesiąca, w Szkole Podstawowej nr 3 im. Jana Brzechwy w Puławach. Społeczność SP3 kolejny raz obchodziła święto patrona szkoły “Brzechwolandię”.

Listopad, choć szary i ponury, może trysnąć paletą barw i rozpromienić się dziecięcym śpiewem. Tak też się stało we wtorek, 21 dnia tego miesiąca, w Szkole Podstawowej nr 3 im. Jana Brzechwy w Puławach. Społeczność  SP3 kolejny raz obchodziła święto patrona szkoły “Brzechwolandię”. Barwny korowód postaci z wierszy Jana Brzechwy paradnym krokiem wkroczył do sali gimnastycznej. Potem nastąpiła magia, sala zamieniła się w ogród zoologiczny. Dzieci prezentowały bohaterów wiersza “ZOO” w bajkowych przebraniach, popisując się wysoko ocenianą grą aktorską. Całość wzbogaciły tańce ,,Kaczki Dziwaczki” i szalone przerywniki dzikiego dzika oraz dekoracje z kleksorysunków dzieci. Ten dzień rozpoczął cykl spotkań uczniów klas 0-III w magicznej kuchni Kleksa, mediatece, muzykolandii, krainie twórczości młodych literatów. Nawet w tak ponure dni dziecięcy świat może być radosny.

“Bo nie ma rzeczy niemożliwych!”