Przeszli Kurs „Zagon”

Kurs Zagon

W sobotę, w dniu 4 czerwca, grupa uczniów z naszej szkoły (z klasy Vb, VIIIb, VIIIc, VIIId) wzięła udział w I edycji Kursu „Zagon” im. porucznika Franciszka Jerzego Jaskulskiego ps. „Zagon”.

Kurs został zorganizowany przez Stowarzyszenie Grupa Historyczna im. 15 pp „Wilków”. Program kursu miał na celu popularyzację wiedzy o historii Puław, pierwszej pomocy przedmedycznej oraz bushcraftu, a także promowanie postaw proobronnych i obywatelskich. Uczniowie pod opieką nauczycieli historii (Marcin Mitruczuk, Justyna Chabros), w słońcu i w deszczu, od godziny ósmej rano mierzyli się z trasą, która liczyła ponad 15 km. W czasie 8 godzin rajdu historycznego odbyli szkolenie z zakresu: musztry, nawigacji, podstaw pierwszej pomocy przedmedycznej i rozpalania ognia. Kurs zakończył się uroczystym apelem, podczas którego każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy certyfikat uczestnictwa w kursie oraz pakiet medyczny – folię NRC i podstawową apteczkę.

Mimo niesprzyjającej aury widoczne było ogromne zainteresowanie uczestników zagadnieniami prezentowanymi przez organizatorów kursu oraz duża pomoc uczniów w planowaniu optymalnej drogi powrotnej z Sadłowic do Puław.

Logo szkoły

Powrót na początek strony