Przerwa. Czas na eksperyment - 22 listopada

3i.jpg

Członkowie Klubu Młodych Odkrywców „Niutonki” realizują projekt, w którym mogą podzielić się ze społecznością szkolną ciekawymi eksperymentami wykonywanymi podczas zajęć pozalekcyjnych. Chcą przybliżyć w ten sposób tajemniczy świat nauki. Wykonują eksperymenty, poszukują odpowiedzi na nurtujące pytania. Tę odpowiedź znajdują dzięki doświadczaniu różnych zjawisk fizycznych, konstruowaniu, tworzeniu prostych modeli.  Towarzyszy im wielka radość w odkrywaniu. Współpracują ze sobą, budują pewność siebie. Mają możliwość wpływać na dobór problemów badawczych. Podejmują inicjatywy i uczą się odpowiedzialności. A tematy eksperymentów są różnorodne: badanie przewodności elektrycznej  cieczy i ciał stałych, badanie właściwości magnetycznych różnych substancji, napięcie powierzchniowe, tworzenie baniek mydlanych, równowaga, środek ciężkości. To właśnie z inicjatywy KMO „Niutonki” w dniu 22 listopada odbyło się otwarcie projektu „Przerwa. Czas na eksperyment” i prezentacja prostych a zarazem ciekawych eksperymentów związanych z prądem elektrycznym i magnetyzmem. Wśród organizatorów aktywnej przerwy z eksperymentami  znaleźli się uczniowie klasy 3 a i 3b, 6c, 7c. Wspiera nas Krajowy Fundusz na Rzecz Dzieci, który przydzielił nam mikrogrant oraz  Centrum Nauki Kopernik z licznymi zestawami edukacyjnymi.

Urszula Zdrodowska