Oj, działo się! - EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW

1.jpg

W zeszłym tygodniu w naszej szkole odbywały się obchody Europejskiego Dnia Języków (European Language Day), który wypada dokładnie 26 września. Było dużo wrażeń, zabawy i niezapomnianych chwil, a sale i korytarze zostały przyozdobione we flagi malowane ręcznie przez uczniów, plakaty na temat różnych krajów i wszelakie symbole danego kraju. Uczniowie od grup zerówkowych aż do klas ósmych uczyli się słówek w różnych językach, np. powitań lub trudnych i długich łamańców językowych, poznawali ciekawostki o językach, np. o ich pochodzeniu czy podobieństwach i różnicach, rozwiązywali quizy, grali w grę Domino w kilku językach, prowadzili lekcje w językach obcych swoim kolegom / koleżankom, np. na Kahoot, brali udział w konkursie na najlepszego poliglotę, śpiewali piosenki w językach obcych oraz przygotowali wspaniały poczęstunek ze smakołykami typowymi dla danego kraju, nie tylko europejskiego. Tydzień obfitował w język angielski, niemiecki, hiszpański, włoski, grecki, amerykański, francuski, a nawet japoński.