Mamy wielkie serca dla Rodaków z Ukrainy

20231211_185234.jpg

Nasza szkoła w tym roku, tak jak i w poprzednim, wzięła udział w przedświątecznej akcji zbiórki darów dla Polaków mieszkających na terenie Ukrainy "Kresowa Paczka", organizowanej przez Stowarzyszenie Wołyński Rajd Motocyklowy. Koordynatorem szkolnym była p. Joanna Borucka. Zebraliśmy produkty żywnościowe o długim terminie ważności, tak jak ryż, kasza, makaron, konserwy mięsne i rybne, zupy i sosy w saszetkach, przyprawy, groszek i kukurydza w puszce, słodycze, środki czystości oraz zabawki. Tegoroczna akcja dotyczyła pomocy mieszkańcom wioski Szaróweczka, w której od lat mieszkają niemal wyłącznie Polacy. Wielu z nich tęskni za Polską, lecz nie ma możliwości do niej wrócić, jest to za trudne. Ogromnie cieszą się z prezentów z ojczyzny - gdy członkowie Stowarzyszenia osobiście przekazują paczki, naszym Rodakom towarzyszą chwile wzruszeń, serdecznych podziękowań i łez. Nasza szkoła również przyczyniła się do wywołania w ich sercach radości i hojnie zebrała dary dla nich, po które przyjechał przedstawiciel Stowarzyszenia i złożył Podziękowanie dla SP3 na ręce Pani Dyrektor.