Literacki sukces Teresy!

Teresa Sujka, ucz. kl 8a - laureatka Wojewódzkiego Konkursu Literackiego im. Katarzyny Krościk

Z wielką przyjemnością informujemy o sukcesie naszej uczennicy Teresy Sujki z klasy 8a.

Teresa została laureatką VIII edycji Wojewódzkiego Konkursu Literackiego im. Katarzyny Krościk inspirowanego twórczością Jana Kochanowskiego „Spotkajmy się w cieniu lipy…” pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty. Jej wiersz pt. „Jasnowłosa, nieprawdziwa” zajął 2. miejsce. Opiekunem literackim uczennicy była p. Anita Jurkowska.

Uroczyste rozdanie dyplomów i nagród odbyło się 21 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 57 im. Jana Kochanowskiego w Lublinie. Gratulujemy Teresie tak wielkiego sukcesu. Życzymy dalszego rozwijania talentu i nieustającej weny twórczej! Zapraszamy do przeczytania nagrodzonego wiersza.

„Jasnowłosa, nieprawdziwa…”

Jej włosy jakże w słońcu jaśnieją,

swym blaskiem mnie oślepiają.

W cieniu pachnącej lipy zasiadła kobieta,

a miłość do niej silnie mną wstrząsnęła.

Żal taki wielki, a rzeka uczuć prądem silnym,

wirem niespokojnym.

Wchłaniam ciszę…

Czuję się  jak dziecko zagubione w widmach snów,

co na nieprawdziwą opowieść zawsze liczyć chce.

Podążać z nurtem pragnę, by spotkać tę,

która za jedynego uważa mnie.

Teresa Sujka, klasa 8a
Szkoła Podstawowa nr 3 im. J, Brzechwy w Puławach