Lekcje Techniki w Laboratorium Przyszłości

20231123_093854.jpg

Takie pudełeczko może być idealnym prezentem dla babci i dziadka lub dla mamy.

Drewniane patyczki to świetna baza zarówno do prac technicznych jak i plastycznych. Występują one w dwóch rozmiarach – małe (patyczki do lodów) i duże (szpatułki laryngologiczne). Na zajęciach z techniki w klasie 5 uczniowie wykonali projekt związany z obróbką drewna: Pudełko ze szpatułek.

Pierwszym etapem prac było zorganizowanie miejsca pracy oraz zaplanowanie kolejności i czasu realizacji wytworu. Kolejno przystąpiono do klejenia patyczków, wówczas dało się zauważyć jak uczniowie bacznie zwracają uwagę na przestrzeganie zasad BHP oraz montują poszczególne elementy w całość, racjonalnie gospodarując materiałami, które posiadali.

Do wykonania pudełka uczniowie wykorzystali około 100 patyczków, czyli całe opakowania. Im więcej patyczków wykorzystano, tym wyższe było pudełko.

Pudełka sklejono wykorzystując klej magic lub wikol, pistolet ze spoiwem do klejenia ale do przygotowania podstawy wykorzystano również klej na gorąco. Każdy uczeń ozdobił swoją pracę własnym projektem plastycznym. Prace wykonane przez uczniów można wykorzystać jako prezent okolicznościowy lub ozdobę do pokoju.

Takie pudełeczko może być idealnym prezentem dla babci i dziadka lub dla mamy.