Job shadowing – Algeciras

Mapa z zaznaczoną miejscowością Algeciras w Hiszpanii. Na dole napis: Job shadowing 13-19 listopada 2022r. i logo SP3. Po prawej stronie adnotacja: Współfinansowane przez Unię Europejską

W ramach uzyskanej przez naszą szkołę akredytacji na lata 2021-2027 – nauczyciele mają możliwość podnoszenia swoich kwalifikacji poprzez różne formy kształcenia. Jedną z nich jest job shadowing – polegający na poznawaniu zasad funkcjonowania i metod nauczania zagranicznej placówki, poprzez obserwację i uczestnictwo w zajęciach szkolnych.

Pierwszy z zaplanowanych wyjazdów odbył się w dniach 13-19 listopada 2022r., a jego celem była obserwacja zajęć edukacyjnych w partnerskiej szkole w Algeciras w południowej Hiszpanii. Nauczycielki – Justyna Chabros, Sabina Poświatowska i Joanna Lewkowicz miały możliwość uczestniczenia w lekcjach prowadzonych przez hiszpańskich kolegów. Poznały system edukacji, metody i formy pracy, innowacje i rozwiązania stosowane w andaluzyjskiej placówce. Taki wyjazd to niepowtarzalna okazja do doskonalenia umiejętności językowych, a także inspiracja do dalszych działań rozwijających działalność naszej szkoły.
Uczniowie klas ósmych odwiedzą szkołę w Algeciras już w marcu 2023r.