Dzieci z 0 „b” i 1 „a” wysyłały prawdziwe listy do zagranicznych szkół partnerskich

20231116_211811 (Kopiowanie).jpg

Uczniowie z grupy 0b oraz kl.1a mieli okazję doświadczyć czegoś niecodziennego.

Uczniowie z grupy 0b oraz kl.1a mieli okazję doświadczyć czegoś niecodziennego. Przygotowali piękne tradycyjne listy do rówieśników ze szkół partnerskich w ramach współpracy szkół z programu e-twinning. Najpierw dzieci wybrały ulotki informacyjne o Puławach i naszych niezwykłych okolicach oraz pocztówki z Puławami, które napisały do uczniów z Włoch, Austrii, Estonii i Niemiec. Dzieci samodzielnie wybrały tekst na pocztówkach, ozdobiły je, odbiły naszą szkolną pieczątkę Szkoły z Baśni z Panem Kleksem, zakleiły koperty, nakleiły znaczki pocztowe oraz poszły na pocztę wysłać przesyłki. Takim gestem uczciły Światowy Dzień Poczty i Znaczka Pocztowego oraz dowiedziały się, że nie tylko wysyła się e-maile, SMS-y lub wiadomości w telefonie. W pracach pomogła im p. Joanna Borucka od języka angielskiego. Przyjaciele ze wspomnianych szkół partnerskich ucieszyli nas tym samym. Wyczekiwanie czasem było długie. Bardzo radosnym i ekscytującym momentem było otwieranie listów z zagranicy i czytanie oraz oglądanie pocztówek przedstawiających ich miasta i okolicę. Ostatnie przesyłki od przyjaciół zagranicznych dotarły do nas w miniony poniedziałek. Ogromnie zachęcamy wszystkich do spróbowania wysłania listów tradycyjnych np. na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia do swoich rodzin i przyjaciół. Zapewniamy, że jest to rzecz bardzo niezwykła i wyjątkowa.