Wyjazd uczniów do szkoły partnerskiej ze Słowacji w programie Erasmus+

IMG-20240314-WA0002.jpg

04-08 marca 2024 r.

  W dniach 04-08 marca 4 uczennice i 2 uczniów z klas 7-8 pod opieką p. Sylwii Kapłon oraz p. Izabeli Śmigiel wzięło udział w mobilności edukacyjnej w programie Erasmus+. W spotkaniu w szkole partnerskej Evanjelická spojená škola w Martin uczestniczyli uczniowie z Polski, Niemiec, Hiszpanii i Słowacji.
   Uczestnicy mobilności w grupach międzynarodowych pracowali nad zadaniem ‘The Great Women in BeTeens’ countries’ a efektem ich współpracy są prezentacje multimedialne oraz strony internetowe nt. wybitnych kobiet pochodzących z krajów partnerskich.
Ponadto, uczniowie poznali historię powstania szkoły partnerskiej ze Słowacji, razem z przewodnikiem zwiedzili miasto Martin, odwiedzili Muzeum Poważa w miejscowości Žilina oraz Zamek Budatin. Znakomitą okazją do nawiązania bliższych relacji między rówieśnikami było wyjście do kina oraz na kręgle.
   Pobyt w słowackiej szkole zakończył się prezentacją rezultatów tygodniowej pracy nad zadaniem ‘Great women in BeTeens countries’ oraz rozdaniem certyfikatów uczniom biorącym udział w projekcie.
   Nowe znajomości oraz pozytywne emocje towarzyszące uczniom podczas pobytu w Słowacji pozostaną w nimi na zawsze i są wartością dodaną mobilności grupowych realizowanych w programie Erasmus+.
Linki do stworzonych przez uczniów stron internetowych:

Logo szkoły   Szkoła Podstawowa nr 3

  im. Jana Brzechwy w Puławach

Powrót na początek strony