W magicznym świecie Kamishibai

20240408_102809.jpg

Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci odbyło się niezwykłe spotkanie z bajką

W ramach wspólnych działań Biblioteki Powiatowej w Puławach oraz biblioteki - mediateki z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci odbyło się niezwykłe spotkanie z bajką, na które zostali zaproszeni uczniowie klas zerowych. Tym razem bajka była przedstawione w formie teatrzyku obrazkowego Kamishibai, który zaprezentowała pani Katarzyna Adamowska-Kane. Dzieci miały okazję wysłuchać i obejrzeć bajkę pt. „Groszki”, której autorem jest Françoise Malnuit. Następnie każdy uczeń sam namalował dodatkowe zakończenie wysłuchanego utworu i mógł je zaprezentować w teatrzyku.
Nie mogło zabraknąć nawiązań do patrona szkoły, czyli Jana Brzechwy. Uczniowie wysłuchali wiersza „Na straganie”, a następnie wymieniali jakie warzywa zostały opisane w utworze.
Dziękujemy za wspaniałe spotkanie.

Pliki do pobrania

Logo szkoły   Szkoła Podstawowa nr 3

  im. Jana Brzechwy w Puławach

Powrót na początek strony