Sukcesy naszych streetballowców w mistrzostwach powiatu

Szkolne drużyny koszykówki 3x3

Miniony tydzień, jeśli chodzi o sport szkolny, zdominowała koszykówka 3x3 zwana potocznie streetballem.

To odmiana dyscypliny sportu, w której gra się w składach trzyosobowych, a mecze rozgrywa się na jeden kosz, zazwyczaj na otwartych boiskach.

Z polecenia PSZS nasza szkoła była organizatorem mistrzostw, ale ze względu na remont naszego stadionu zawody rozegrano na boiskach przy SP nr 6.
W kategorii IMS dla klas 7-8 nasza drużyna występująca w składzie: Mateusz Kozak, Stanisław Grabowski, Piotr Sulęta wywalczyła III miejsce.
W kategorii ID (klasy 6 i młodsi) drużyna dziewcząt: Maria Sykut, Weronika Miszczak, Weronika Wiejak, Zuzanna Kiełpsz wywalczyła III miejsce.
W tej kategorii wiekowej w rywalizacji chłopców koncertowo zagrali: David Sujka, Kryspin Wydra, Maciej Sadurski i Szymon Tomasik. Wymieniona czwórka bardzo wyraźnie wygrała wszystkie swoje mecze i zasłużenie została mistrzami powiatu oraz uzyskała dla naszej szkoły awans do zawodów rejonowych.
Za zgodą wszystkich drużyn ww kategorii zagrał także drugi zespół SP 3. Szymon Brzyski, Julian Rzeźnik, Jakub Koniarz oraz Igor Celej zaprezentowali się niewiele gorzej od kolegów z pierwszego zespołu, bo w całym turnieju przegrali tylko jeden mecz.
Gratulujemy!!!