Obchody Dnia Europy

1 Niemcy.JPG

Na tegoroczny Dzień Europy klasy 4-8 przygotowały plakaty przy swoich salach oraz stoiska prezentujące informacje, flagi, symbole, a nawet kulinaria dotyczące krajów Unii Europejskie

    Na przełomie kwietnia i maja w naszej szkole w kl.0-8 odbywały się obchody Dnia Europy, który tak dokładnie wypada 9 maja. Uroczystości związane były m.in. z przypadającą w tym roku dwudziestą rocznicą wstąpienia Polski do Unii Europejskiej oraz z podsumowaniem wieloletniej współpracy SP3 z różnymi szkołami zagranicznymi, która realizowana była dzięki udziałowi w dotychczasowych projektach Erasmus+, eTwinning oraz dawniejszych Comenius. Na tegoroczny Dzień Europy klasy 4-8 przygotowały plakaty przy swoich salach oraz stoiska prezentujące informacje, flagi, symbole, a nawet kulinaria dotyczące krajów Unii Europejskiej, z którymi szkoła do tej pory współpracowała. Wszystkie klasy odwiedzały stoiska dowiadując się wielu rzeczy o wspomnianych krajach, biorąc udział w zgadywankach, drobnych konkurencjach, degustując smakowitości oraz rozwiązując quizy wiedzy. Było wesoło, kolorowo, wielokulturowo, z elementami różnych języków europejskich i muzyką. W klasach 0-3 obchody polegały na odwiedzaniu stoisk przygotowanych i pozostawionych na wystawie w szkole przez klasy starsze oraz na uczestniczeniu w lekcjach o tematyce europejskiej prowadzonych przez nauczycieli.

Logo szkoły   Szkoła Podstawowa nr 3

  im. Jana Brzechwy w Puławach

Powrót na początek strony