Nasza nauczycielka z wyróżnieniem

Asia.jpg

Pani Asia lubi pisać rymowanki, wiersze i wierszyki.

Pani Joanna Borucka, nasza nauczycielka języka angielskiego, została wyróżniona w Ogólnopolskim Konkursie Matematyczno-Literackim "Matematyka fraszką, wierszem i limerykiem", w kategorii: Dorośli, organizowanym przez Stowarzyszenie Nauczycieli Matematyki. Pani Asia lubi pisać rymowanki, wiersze i wierszyki. Konkurs polegał na napisaniu maksymalnie pięciowersowego limeryka lub wiersza zachęcającego uczniów do nauki matematyki, do poznawania jej tajników, wzbudzając przekonanie, że królowa nauk jest bardzo przydatna w naszym życiu i warto ją znać. Zapewniamy, że matma jest fajna!

Prezentujemy treść wyróżnionego wiersza

MATMĘ KAŻDY POZNAJE, BO NAM SIĘ PRZYDAJE

  Czy dwie trzecie to trzy drugie? - Ja się wcale w tym nie gubię.
Dwa minusy tworzą plusa? Matmę poznać to pokusa.
Liczby, wzory, kąt, pierwiastki - to zaledwie jej namiastki.
A z tym rombem zawrót głowy: kopniesz kwadrat, romb gotowy!
Znając matmę znakomicie dużo prostsze masz swe życie :)

Gratulujemy wyróżnienia

Logo szkoły   Szkoła Podstawowa nr 3

  im. Jana Brzechwy w Puławach

Powrót na początek strony