Miłość do języka ojczystego - nasi laureaci konkursów powiatowych z języka polskiego

IMG_20231115_123628905_HDR (Kopiowanie).jpg

15 listopada w czasie „Południa Literackiego” – Gali Finałowej Powiatowego Konkursu Ortograficznego oraz Powiatowego Konkursu Literackiego „Pielęgnujmy wspomnienia”

15 listopada w czasie „Południa Literackiego” – Gali Finałowej Powiatowego Konkursu Ortograficznego oraz Powiatowego Konkursu Literackiego „Pielęgnujmy wspomnienia” odbyło się wręczenie dyplomów i nagród zwycięzcom tychże konkursów. Wśród nich liczną grupę stanowili reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 3 w Puławach. Spośród 128 uczestników powiatowego dyktanda mamy aż trzech laureatów zajmujących najwyższe miejsca na podium: Filip Antoniewicz-Wiejak, Liliana Kulińska, Szymon Koryszewski. W tym konkursie wyróżnienia zdobyły: Marcelina Przyłucka i Karina Figura. Na konkurs literacki nadesłano 17 wierszy i 23 opowiadania. Również w tej kategorii znaleźli się zwycięzcy spośród uczniów naszej szkoły: Karina Figura i Jan Pajączek. Dyplomy i nagrody wręczyła laureatom starosta powiatowy, pani Danuta Smaga.

Zwycięzcy uczniowie są podopiecznymi P. Anity Jurkowskiej, P. Katarzyny Bator, P. Marii Płazy, P. Anety Sosik, P. Anny Szmigiel. Uczniom i paniom serdecznie gratulujemy sukcesów!

Logo szkoły   Szkoła Podstawowa nr 3

  im. Jana Brzechwy w Puławach

Powrót na początek strony