Erasmus+ 2023 - Nauka, inspiracja, doświadczenie

1699216258066 (Kopiowanie).jpg

Nauka, inspiracja, doświadczenie czyli relacja z mobilności dla nauczycieli: job-shadowing, Arrecife, Lanzarote, Erasmus+ 2023

Nauka, inspiracja, doświadczenie czyli relacja z mobilności dla nauczycieli: job-shadowing, Arrecife, Lanzarote, Erasmus+ 2023

W dniach 23-27 października 2023 r. p. dyrektor Danuta Nowaczek, p. Joanna Lewkowicz oraz p. Sylwia Kapłon uczestniczyły w aktywnej obserwacji (job-shadowing) w Colegio Santa Maria de los Volcanes w Arrecife na hiszpańskiej wyspie Lanzarote. Colegio Santa Maria de los Volcanes to szkoła licząca ponad 700 uczniów w wieku od 3 do 16 roku życia z podziałem na przedszkole (3-6 lat), szkołę podstawową (6-12 lat) oraz szkołę średnią (12-16 lat). Podczas tygodniowego pobytu w szkole miałyśmy możliwość obserwacji zajęć, poznania hiszpańskiego systemu edukacji, głównych założeń metodycznych oraz misji szkoły ukierunkowanej na wdrażanie innowacyjnych rozwiązań sprzyjających rozwijaniu motywacji i autonomii ucznia.

Nie do przecenienia dla doskonalenia naszego warsztatu pracy były także liczne rozmowy z nauczycielami i uczniami szkoły goszczącej. Z dużym zaciekawieniem uczestniczyłyśmy w warsztatach kulturalnych zorganizowanych przez uczniów oraz wycieczce do Parku Narodowego Timanfaya, dzięki, której bliżej poznałyśmy wulkaniczny charakter wyspy Lanzarote. 

To już kolejny wyjazd edukacyjny dla kadry naszej szkoły w ramach programu Erasmus+. Udział w aktywnej obserwacji jest doskonałą okazją dla nauczycieli do podnoszenia kompetencji językowych i metodycznych oraz źródłem inspiracji do kolejnych działań na rzecz całej społeczności szkolnej.

Logo szkoły   Szkoła Podstawowa nr 3

  im. Jana Brzechwy w Puławach

Powrót na początek strony