Wychowanie przez bieganie. Pobiegnijmy z uczniami SP3 już 11 listopada

01. 20230909_100944 (GŁÓWNE) (Kopiowanie).jpg

Wychowanie przez bieganie. Pobiegnijmy z uczniami SP3 już 11 listopada

„Bieganie to ten czas, kiedy negatywne emocje znikają, a w ich miejsce pojawia się szczęście” (cyt. za: www.bieganieuskrzydla.pl)

Systematyczne bieganie to najlepszy sposób na poprawę kondycji i sprawności całego organizmu. Wielkimi krokami zbliża się 11 listopada i „Bieg Niepodległości” organizowany każdego roku w naszym mieście przez Puławskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej. Z tej okazji, jak zawsze, w biegu uczestniczy liczne grono naszych uczniów. W tym roku chcielibyśmy zachęcić do tego, aby w biegu wystartowała także dorosła część społeczności naszej szkoły. Wiemy, że zarówno wśród rodziców, jak i pracowników naszej szkoły są osoby zafascynowane sportem i szeroko rozumianym zdrowym trybem życia. Myślimy, że warto zaakcentować naszą obecność w biegu na 5 km, dając tym samym pozytywny przykład naszym najmłodszym. Uczestnictwo w biegu lub też kibicowanie na trasie w dniu tak ważnym dla każdego obywatela Rzeczypospolitej Polskiej będzie miało wymiar wychowawczy i edukacyjny. Chcielibyśmy, aby dorośli licznie reprezentowali SP3 Puławy.

Zapytania dotyczące biegu prosimy kierować na adres: marcinmitruczuk@sp3zdalnie.pl

W licznych biegach na Lubelszczyźnie i w Polsce uczestniczy nasz nauczyciel p. Marcin Mitruczuk, reprezentując SP3 Puławy. Biegi często mają charakter historyczny, są też organizowane pod patronatem Kuratorium Oświaty. Miło nam poinformować, że p. Marcin we wrześniu br. w biegu „Mila Pamięci Ofiar Komunizmu”, zorganizowanym pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty, zajął w kategorii nauczycieli 5. miejsce. Gratulujemy!

Logo szkoły   Szkoła Podstawowa nr 3

  im. Jana Brzechwy w Puławach

Powrót na początek strony