Uroczyste otwarcie Biblioteki-Mediateki

Otwarcie Mediateki-Biblioteki w SP3. Przecięcie wstęgi przez Prezydenta Miasta Puławy i Dyrektor Szkoły

W dniu 13 marca 2023 roku w naszej szkole miała miejsce bardzo ważna uroczystość – otwarcie Biblioteki-Mediateki. Swoją obecnością zaszczycił nas Prezydent Miasta Puławy Paweł Maj, a także Dyrektorzy puławskich placówek oświatowych, przedstawiciele Powiatowej Biblioteki Publicznej oraz członkowie Rady Rodziców. Wszystkich zebranych gości serdecznie powitała Pani Dyrektor Danuta Nowaczek. Gospodarzami uroczystości zostali mianowani księżna Izabela Czartoryska i profesor Ambroży Kleks.

W tym dniu w naszej szkole przeszłość spotkała się z przyszłością.

Mediateki do tradycji wprowadzają nowoczesne technologie. Powstały w celu uatrakcyjnienia dostępu do wiedzy, promowania czytelnictwa, oraz tworzenia kreatywnej atmosfery dla miłośników nie tylko książek. Dzięki mediatece możliwe jest korzystanie z multimediów, książek, dokumentów, czasopism czy muzyki. Można powiedzieć, że to interaktywne multicentrum wspierające dostęp do wiedzy. Mediateki są przyszłością bibliotek. Przyszłością, która tworzy się już teraz, czego dowodem jest nasza szkolna mediateka. Cieszymy się, że nasi uczniowie w komfortowych warunkach mogą odkrywać tajniki nauki, sztuki, poznawać  świat, rozwijać pasje, talenty, a nierzadko marzyć!