Październik - miesiącem profilaktyki w naszej szkole

Realizacja projektu rozpoczęła się od spotkania z psychologiem i psychoterapeutą Panią Katarzyną Dorosz-Dębską która przeprowadziła wykład z elementami warsztatu na temat „Emocje w Twoich rękach, terapia to nie wstyd”.
W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas VIII naszej szkoły. Spotkanie było elementem ogólnopolskiej kampanii społecznej „Terapia to nie wstyd”. Uczniowie klas V i VI uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych „Wybieram Siebie”.
Uczniowie klas młodszych tj. I-III spotkali się z policjantami z Komedy Powiatowej w Puławach i uczestniczyli w prelekcji na temat bezpieczeństwa. Uczniowie klasy VII a i wszystkich klas VIII wysłuchali prelekcji na temat „Odpowiedzialność karna młodzieży”. Prelekcję prowadziły policjantki Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Puławach.
Odbyło się również spotkanie z pracownikiem SANEPID w Puławach na temat „Wirtualny świat realnych zagrożeń”. W wykładzie uczestniczyli uczniowie klas IV naszej szkoły.
W dniach 27-28.10.2022r. został przeprowadzony w klasie VII i wszystkich klasach VIII program profilaktyki uzależnień pt. „Debata-profilaktyka uzależnień od alkoholu”. Program był prowadzony metodą warsztatową.