Narodowe Święto Niepodległości

10 listopada w naszej szkole uroczyście świętowaliśmy 104. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Z tej okazji klasa 6b przygotowała przedstawienie przybliżające drogę naszego kraju do upragnionej wolności. Zespół „Poleczki" zaprezentował tańce ludowe, które i dawniej, i dziś są elementem świadomości narodowej.
W przededniu Święta Niepodległości społeczność naszej szkoły wzięła udział w kolejnej edycji akcji MEN „Szkoła do hymnu”. O godzinie 11:11 uczniowie wraz z nauczycielami odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego".
11 listopada reprezentacja naszej szkoły wraz z Pocztem Sztandarowym wzięła udział w uroczystościach miejskich 104. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. O godzinie 9:00 w kościele św. Józefa we Włostowicach została odprawiona Msza św. w intencji naszej Ojczyzny. Następnie uczestniczyliśmy w dalszych obchodach, które miały miejsce przy pomniku Niepodległości. Pod pomnikiem delegacja szkolna złożyła płonący znicz.
11 listopada jest jedną z najważniejszych dat w polskiej historii. To radosny dzień, w którym celebrujemy odzyskanie niezawisłości, po 123 latach niewoli nasz kraj znów pojawił się na mapie Europy.
Świętowanie tego doniosłego wydarzenia w naszej szkole było cennym źródłem informacji o przeszłości Ojczyzny oraz niezwykłą lekcją patriotyzmu.