Międzynarodowy Dzień Białej Laski

Biała laska jest światowym symbolem osób niewidomych i słabowidzących. Obchody Międzynarodowego Dnia Białej Laski przypominają o tym, że na całym świecie miliony osób dotknięte są dysfunkcją wzroku.

W tym roku po raz kolejny mieliśmy zaszczyt gościć pana Bartosza Radomskiego, który odwiedził naszą szkołę wraz ze swym psem przewodnikiem. Uczniowie klasy 2a, 2b i 8c próbowali poruszać się z pomocą białej laski, poznali przedmioty codziennego użytku dostosowane do potrzeb osób niewidomych i słabowidzących. Dowiedzieli się w jaki sposób mogą udzielać właściwej pomocy osobom z dysfunkcją wzroku. Przekonali się również jak ważna i odpowiedzialna jest praca psa przewodnika.

Serdecznie dziękujemy panu Bartkowi za poświęcony czas i bardzo ciekawe warsztaty.

 

 

Logo szkoły

Powrót na początek strony