Konkurs „Ciekawy eksperyment, projekt konstruktorski” rozstrzygnięty

5 (Kopiowanie).JPG

Wsparcia finansowego na zakupienie nagród i słodyczy udzieliło nam Miasto Puławy. Serdecznie dziękujemy.

Konkurs „Ciekawy eksperyment, projekt konstruktorski” rozstrzygnięty

Podczas 5 Festiwalu Nauki i Eksperymentu uczniowie z klas 0 – 8 prezentowali doświadczenia i prace konstruktorskie związane z naukami przyrodniczymi. W konkursie wzięło udział 26 uczniów zgłoszonych przez wychowawców lub indywidualnie. Organizatorem przedsięwzięcia była p. Urszula Zdrodowska.

Komisja oceniająca: p. Katarzyna Bator i p. Aleksandra Olszewska po zapoznaniu się z 26 pracami w kategoriach wiekowych:

I – uczniowie klas I-III – 11 prac

II – uczniowie klas IV-VI – 8 prac

III – uczniowie klas VII-VIII – 7 prac

postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

• w kategorii I (klasy I-III)

I miejsce – Zuzanna Romsicka Ib

II miejsce – Rafał Kurowski Ib

III miejsce – Adam Pawłowski I b

Wyróżnienie – Antonina Kopcińska 1b

• w kategorii II (klasy IV-VI)

I miejsce – Antoni Poślednik 4a

II miejsce – Daniel Wiejak 6c

III miejsce – Tomasz Pożoga 5c

Wyróżnienie – Karina Figura 6c

• w kategorii III (klasy VII-VIII)

I miejsce – Bruno Mogielnicki 7c

II miejsce – Stanisław Grabowski 7a

III miejsce – Jakub Bielesza 8a

Wyróżnienie – Agata Wdowiak, Aleksander Kowalczyk, Bartosz Dębowski, Bartosz Fijoł

Komisja przyznała również specjalne wyróżnienia:

• dla klasy 1b pod kierunkiem p. Katarzyny Ambrożkiewicz – za różnorodność przygotowanych eksperymentów

• dla klasa 2b pod kierunkiem p. Agnieszki Mchawarab – za ciekawą prezentację przygotowanych eksperymentów

• dla Igora Kiełpsza, absolwenta SP 3 Puławy – za prezentację wspaniałych projektów z elektroniki i programowania.

Celem konkursu była popularyzacja nauk przyrodniczych poprzez prezentację eksperymentów, rozwijanie zainteresowań naukowych i konstruktorskich.

Komisja konkursowa oceniała walory naukowe i estetyczne prac, oryginalność pomysłu, sposób prezentacji, zaangażowanie uczniów.

Piękne dyplomy przygotowała p. Katarzyna Bator.

Gratulujemy zaangażowania i sukcesu.

Urszula Zdrodowska

Logo szkoły