Job shadowing – Kalajoki

Po Hiszpanii przyszedł czas na Finlandię. To drugi wyjazd w ramach obserwacji zajęć w szkołach partnerskich.

Nauczycielki - Justyna Chabros, Sabina Poświatowska i Joanna Lewkowicz w dniach 30.01 - 03.02.2023 odwiedziły szkołę w Kalajoki. Podczas spotkań, rozmów i obserwacji pracy nauczycieli miały okazję poznać fiński system edukacji, zobaczyć bogate zaplecze pedagogiczne i bazę sportową. Zaobserwowały, że duży nacisk kładzie się na samodzielną pracę uczniów oraz korzystanie z TIK. Poznały aktywizujące metody i formy pracy stosowane w fińskiej szkole. Obserwacja zajęć prowadzonych przez fińskich nauczycieli była okazją do refleksji na temat efektywności metod i form pracy w obu systemach, w celu przygotowania ucznia do życia w społeczeństwie. Wyjazd zwiększył świadomość na temat kształtowania kompetencji kluczowych i zastosowania języków obcych w praktyce, a także wzbogacił wiedzę o informacje dotyczące kultury i zwyczajów panujących w Finlandii.

 

 

Logo szkoły

Powrót na początek strony